Vývoj samojízdných sklízecích mlátiček změnil zemědělství od základů. Dnes sklízecí mlátičky John Deere sklízejí více než polovinu světové produkce obilovin. Příběh úspěchu sklízecích mlátiček od modelu 55 po řadu X je příběhem technické inovace.
První samojízdná sklízecí mlátička
V roce
1947 uvedla společnost
John Deere na trh model 55, první samojízdnou sklízecí mlátičku, která je považována za předchůdce dnešních sklízecích mlátiček. Jednalo se o reakci společnosti na pokrok v mechanizaci zemědělství. V následujících letech se společnost John Deere zaměřila především na stroje se svahovým vyrovnávaním, modelů 55H které dokázaly dosáhnout nejlepších výsledků mlácení i v obtížném terénu. Postupem času se sklízecí mlátičky vyvinuly tak, že zemědělcům pomáhají sklízet rychleji a efektivněji.
První samojízdná sklízecí mlátička John Deere model 55
Rozvoj technologií precizního zemědělství
Na přelomu století se do popředí zájmu stále více dostávaly systémy navádění, kterými se společnost John Deere. Již v roce 1999 umožnila společnost navádění stroje pomocí displeje
GreenStar™ 1. O pouhé tři roky později uvedla systém
AutoTracTM a první generaci přijímače
StarFireTM, který jako vůbec první nabízel obsluze sklízecí mlátičky hands-free navádění. Spolu se zavedením modemu
Modular Telematics Gateway (MTG), což bylo také v roce 2002, vydláždila společnost John Deere farmářům a poskytovatelům služeb cestu k
preciznější sklizni.
Nejvýkonnější sklízecí mlátička John Deere X9
Tento rapidní vývoj vedl k dnešním modelům řady
T,
S a
X, které umožňují zemědělcům a poskytovatelům služeb využívat data o výkonu a poloze stroje v reálném čase pro sledování a analýzu sklizně.
Další informace o historii sklízecích mlátiček John Deere najdete
zde.