Společnost Pronar zastupujeme od roku 2017, kdy započala naše oficiální spolupráce. Díky této spolupráci se nám v polovině letošního roku povedlo předat českým zákazníkům stroj této značky s pořadovým číslem 400. Aktuálně se blížíme k jubilejnímu pětistému předanému stroji Pronar. Mezi nejprodávanější modely patří dvou a třínápravové přepravníky balíků a vanové návěsy série T669, včetně T669/1. Oním čtyřstým strojem Pronar byl paradoxně první prodaný stroj svého typu do ČR, a to přívěs T780. Tento stroj jsme dodali prostřednictvím společnosti Daňhel Agro panu Václavu Plevkovi z Koječína na Strakonicku.
Pan Václav Plevka zakoupil přívěs Pronar před žněmi 2019.
Rozhodla doba dodání
„Návěs jsme začali řešit před žněmi. Vybíral jsem podle ceny a doby dodání. Nikdo jiný nebyl totiž schopen nám ho v požadovaném termínu dodat,“ přibližuje hlavní kritéria výběru pan Plevka. Dalším kritériem byl také objem. „Chtěl jsem velký vlek, protože ve žních necháváme odstavené vleky na souvrati. To byl důvod, proč jsem nešel do návěsu, ale zvolil jsem tento vlek, který se na souvrati vypřahá daleko pohodlněji,“ přibližuje další důvody pro T780 pan Plevka, který se rozhodl přívěs vybavit nástavkami 800 mm tak, aby dosáhl objemu 30 m3.
Maximální rychlost 60 km/h
„Po žních jsem vlek využíval při odvozu brambor a během zimy bude vozit hnůj. Do budoucna mám v plánu přidat k vleku ještě plnící šnek na plnění rozmetadla,“ představuje využití přívěsu pan Plevka, který také oceňuje vysokou transportní rychlost: „Jsem rád, že má nápravy na rychlost 60 km/h. Využívám ho ve stálé soupravě s traktorem, který umožňuje přepravní rychlost právě 60 km/h. Vzdálenosti mezi statkem a pozemky nejsou moc velké, nad rámec toho jezdíme i delší trasy. Třeba takové brambory jsme vozili do Horažďovic a obilí do Strakonic, což už je 40 km daleko.“
Přívěs Pronar T780 využívá pan Plevka ve stálé kombinaci s traktorem, který umožňuje přepravní rychlost 60 km/h.
Pan Václav Plevka hospodaří na výměře 360 hektarů v podhůří Šumavy v okolí vesnice Koječín na Strakonicku. Zaměřuje se na klasickou rostlinnou produkci v podobě pěstování pšenice, ječmene, řepky, do nedávna i brambor.